| Material | Customization Supported |
|---|---|
| Accuracy Grade | C3,C5,C7,C10 |
| Nut Raw Material | SCM420H |
| Nut Type | SFU, SFI, SFS, SFY, SFNU,SFNI, SFA, SFDC, SFK, SCI. DFU, DFI, DFS, DFDC |
| Maximum Original Length | 100-7500MM |
| Name | Support Unit |
|---|---|
| Main Material | Bearing Steel |
| Color | Black |
| Customize | Support |
| Type | FF/FK |
| Name | Support Units |
|---|---|
| Main Material | Bearing Steel |
| Color | Black |
| Customize | Support |
| Type | EK/EF |
| Standard Motor Output (W) | 100W |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |
| Rated Torque(N ·m) | 0.32 |
| Screw Specification | 1210/1205 |
| Max Load (kg) | 20 |
| Standard Motor Output (W) | 50W |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |
| Rated Torque(N ·m) | 0.16 |
| Screw Specification | 802 |
| Max Speed (mm/s) | 100 |
| Material | Customization Supported |
|---|---|
| Accuracy Grade | C3,C5,C7,C10 |
| Nut Raw Material | SCM420H |
| Nut Type | SFU, SFI, SFS, SFY, SFNU,SFNI, SFA, SFDC, SFK, SCI. DFU, DFI, DFS, DFDC |
| Maximum Original Length | 100-7500MM |
| Name | Electric Cylinder |
|---|---|
| Type | EG |
| Color | Grey |
| Thrust | 50 Tons |
| Positioning Accuracy | ±0.005mm |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.01 |
|---|---|
| Standard Stroke (mm) | 25-450mm/25 Interval |
| AC Servo Motor Capacity(W) | 400 |
| Screw Outer Diameter(mm) | C7φ16 |
| Coupling(mm) | 10×14 |
| Pushing Speed(mm/s) | 20 |
|---|---|
| Acceleration And Deceleration(mm/s²) | 3000 |
| Clearance(mm) | Below 0.2 |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.05 |
| Impact Resistance/Vibration(m/s²) | 50/20 |
| Max Speed(mm/s) | 2000 |
|---|---|
| Rated Thrust (N) | 367 |
| Standard Stroke(mm) | 20-3050mm/50 Interval |
| Belt Width | 45 |
| High Rigidity Linear Slider | W23×H18 |