| Name | Ground Ball Screw |
|---|---|
| Core Components | Bearing |
| Length | Customized Length |
| Application | Cnc Machining Parts |
| Feature | Long Operating Life |
| Pushing Speed(mm/s) | 10 |
|---|---|
| Acceleration And Deceleration(mm/s²) | 3000 |
| Clearance(mm) | Below 0.2 |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.05 |
| Impact Resistance/Vibration(m/s²) | 50/20 |
| Name | Single Axis Robot |
|---|---|
| Material | Bearing Steel |
| Length | 100-1680mm |
| Service | OEM Services |
| Structure | CNC Components |
| Standard Motor Power(W) | 400W |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.01 |
| Max Stroke(mm)*2 | 1050 |
| Screw Specification | 1605/1610/1616/1620(Slenderness Ratio1:62.5) |
| Screw Grade | C7 Rolling |
| Standard Motor Power (W) | 750W |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.01 |
| Max Stroke(mm)*2 | 1250 |
| Screw Specification | 2005/2010/2020/2040(Slenderness Ratio1:70) |
| Screw Grade | C7 Rolling |
| Name | Single Axis Robot |
|---|---|
| Material | Bearing Steel |
| Length | 100-1680mm |
| Service | OEM Services |
| Structure | CNC Components |
| Material | Customization Supported |
|---|---|
| Accuracy Grade | C3,C5,C7,C10 |
| Nut Raw Material | SCM420H |
| Nut Type | SFU, SFI, SFS, SFY, SFNU,SFNI, SFA, SFDC, SFK, SCI. DFU, DFI, DFS, DFDC |
| Maximum Original Length | 100-7500MM |
| Screw Grade | C7 Rolling 1605/1610 (Slenderness Ratio1:62.5) |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |
| Max Radial Load As A Barrier Cylinder(KG) | 150 |
| Standard Motor Output (W) 50W Stepper 28 Rated Torque(Nm) 0.16 0.09 Screw Grade C7 Rolling 0802(Sl | 30.50.100 |
| Piston Rod Rotation Angle | ±0.7 Degree |
| Material | Customization Supported |
|---|---|
| Accuracy Grade | C3,C5,C7,C10 |
| Nut Raw Material | SCM420H |
| Nut Type | SFU, SFI, SFS, SFY, SFNU,SFNI, SFA, SFDC, SFK, SCI. DFU, DFI, DFS, DFDC |
| Maximum Original Length | 100-7500MM |
| Material | Customization Supported |
|---|---|
| Accuracy Grade | C3,C5,C7,C10 |
| Nut Raw Material | SCM420H |
| Nut Type | SFU, SFI, SFS, SFY, SFNU,SFNI, SFA, SFDC, SFK, SCI. DFU, DFI, DFS, DFDC |
| Maximum Original Length | 100-7500MM |