| Screw Grade | C7 Rolling 1605/1610 (Slenderness Ratio1:62.5) |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |
| Max Radial Load As A Barrier Cylinder(KG) | 150 |
| Standard Motor Output (W) 50W Stepper 28 Rated Torque(Nm) 0.16 0.09 Screw Grade C7 Rolling 0802(Sl | 30.50.100 |
| Piston Rod Rotation Angle | ±0.7 Degree |
| Name | Linear Slide Table |
|---|---|
| Material | Bearing Steel |
| Length | 100-1680mm |
| Service | OEM Services |
| Structure | CNC Components |
| Screw Grade | C7 Rolling 1205/1210(Slenderness Ratio 1:52.5) |
|---|---|
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |
| Max Radial Load As A Barrier Cylinder(KG) | 75 |
| Standard Motor Output (W) 50W Stepper 28 Rated Torque(Nm) 0.16 0.09 Screw Grade C7 Rolling 0802(Sl | 30.50.100 |
| Piston Rod Rotation Angle | ±0.7 Degree |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.01 |
|---|---|
| Standard Stroke (mm) | 50-1250mm/50 Interval |
| AC Servo Motor Capacity(W) | 400 |
| Screw Outer Diameter(mm) | C7φ16 |
| Coupling(mm) | 10×14 |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.01 |
|---|---|
| Standard Stroke (mm) | 25-450mm/25 Interval |
| AC Servo Motor Capacity(W) | 400 |
| Screw Outer Diameter(mm) | C7φ16 |
| Coupling(mm) | 10×14 |
| Name | Single Axis Robot |
|---|---|
| Material | Bearing Steel |
| Length | 100-1680mm |
| Service | OEM Services |
| Structure | CNC Components |
| Name | Single Axis Robot |
|---|---|
| Material | Bearing Steel |
| Length | 100-1680mm |
| Service | OEM Services |
| Structure | CNC Components |
| The Body Weight Of Omm Stroke(KG) | 1.9 |
|---|---|
| Piston Rod Rotation Angle | ±0.7 Degree |
| Weight Added Per 10mm(KG) | 0.13 |
| The Component Weight Of Direct Installation Motor(KG) | 0.14 |
| The Component Weight Of Indirect Installation Motor(KG) | 0.18 |
| Standard Motor Output(W) | 200W |
|---|---|
| Rated Torque(Nm) | 0.64 |
| Screw Grade | C7 Rolling(Slenderness Ratio 1:52.5) |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |
| Stroke (mm) | 30,50,100,150,180,200,250,300.350 |
| Standard motor output (W) | 200W/400W |
|---|---|
| Rated torque(Nm) | 0.64/1.27 |
| Max Allowable Input Torque(Nm) | 9 |
| Screw Grade | C7 Rolling (Slenderness Ratio1:62.5) |
| Repeatable Positioning Accuracy(mm) | ±0.02 |